Timonarium

O MNIE I NIE TYLKO...

Ogłoszenie

Przychodzi mąż do domu, a tam Hula hula...

#1 2007-05-04 21:59:52

Timon

Roman

1027985
Skąd: Róbrege
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 572
Punktów :   
WWW

System of a Down

http://digilander.libero.it/gornova/musica/soad/img/system%20of%20a%20down%2004.jpg
Jest to amerykański zespół muzyczny, którego członkowie pochodzą z Armenii (taki kraj w Azji Mniejszej, na Kaukazie). Grupa gra połączenie metalu i hard rocka z elementami ormiańskiego folku.
http://us.ent2.yimg.com/musicfinder.yahoo.com/images/yahoo/columbia/systemofadown/0405_system_of_a_down_c.jpg
Wszystko zaczęło się w Los Angeles, gdzie w studiu Rehearsal, Serj Tankian spotkał młodego gitarzystę Darona Malakiana. Panowie grali w różnych zespołach, lecz kiedy stwierdzili, że mają dużo ze sobą wspólnego, choćby ormiańskie pochodzenie – zaczęli grać razem. Razem z Ontronikiem „Andym” Khachaturianem, który grał na perkusji, stworzyli zespół o nazwie Soil. Był to na razie projekt, którego działalność trzeba liczyć w kilku miesiącach.

W 1995 roku zaszły zmiany, które spowodowały powstanie zespołu, jaki znamy dzisiaj. Przyjaciel zespołu, Shavarsh "Shavo" Odadjian, zastąpił w zespole basistę. Obecna nazwa grupy powstała od poematu Victims of a Down, napisanego przez Malakiana. Po kilku twórczych różnicach John Dolmayan zastąpił Khachaturiana na perkusji. Na typ muzyki System Of A Down wpływały takie zespoły jak: Slayer, The Beatles, Dead Kennedys, Led Zeppelin, Morbid Angel, Black Sabbath oraz również ormiańskie ludy śpiewaków, takie jak Harout Pamboukjian. Wynikiem tego jest bardzo zróżnicowana muzyka zawierająca elementy muzyki jazzowej, metalu i ormiańskich rytmów z charakterystycznym wokalem - Serj dosłownie "wypluwa" z siebie kolejne wersy zwrotek, po czym bez odczuwalności przejścia śpiewa bardzo melodyjne refreny. Daron natomiast wydobywa z siebie różne "efekty dźwiękowe". Na "Mezmerize" i "Hypnotize" słychać go o wiele więcej niż na poprzednich płytach - śpiewa typowym, hardrockowym wokalem oraz wykonuje wolniejsze, bardziej melodyjne partie.

Początek kariery System Of A Down zaczął się w roku 1997, kiedy podczas koncertu w Viper Room w Hollywood zobaczył ich producent i szef wytwórni American Records Rick Rubin, któremu spodobał się styl muzyki zespołu. We wrześniu podpisali kontrakt z wytwórnią Ricka, a w 1998 roku wybrali się na trasę koncertową ze Slayerem i odwiedzili m.in. Polskę, gdzie zespół został wygwizdany przez publiczność. Pomimo tego zespół ma wielu fanów w Polsce. Wreszcie nadszedł czas na nagranie pierwszej płyty, czyli System Of A Down. Produkcją i miksem zajął się sam Rick Rubin, a muzykę nagrano w Sound City Studio. Wokal zgrany został w domu Ricka. Teksty piosenek zespołu mówią o problemach świata, w tym kulturowych oraz rasowych, a także o swoim narodzie, szczególnie o Rzezi Ormian z lat 1915 - 1917.

3 listopada 2005 r. w Lizbonie w Portugalii otrzymali nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy alternatywny wykonawca i dali krótki występ, na którym zagrali utwór B.Y.O.B. (Bring Your Own Bombs).

8 lutego 2006 r. System of a Down otrzymali nagrodę Grammy za najlepszy utwór hardrockowy, B.Y.O.B.

Na początku 2007 roku, Serj Tankian nieoficjalnie ogłosił zakończenie lub zawieszenie na czas nieokreślony działalności grupy.
http://rocknblog.canalblog.com/images/system.of.a.down.jpg
SKŁAD ZESPOŁU:

Serj Tankian (1967) – wokal, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna (sporadycznie)
Daron Malakian (1975) – gitara elektryczna, wokal
Shavo Odadjian (1974) – gitara basowa
John Dolmayan (1973) – perkusja
http://eur.i1.yimg.com/eur.yimg.com/i/eu/mu/s/400sy.jpg
DYSKOGRAFIA:

System of a Down (1998)
Sugar (1998, "Sugar EP")
Fuck the System (1998, "Sugar EP")
Spiders (1999, singel)

Toxicity (2001)
Chop Suey! (2001, singel)
Toxicity (2002, singel)
Aerials (2002, singel)

Steal This Album! (2002)
Boom! (2003, singel)

Mezmerize (2005
B.Y.O.B. (2005, singel)
Question! (2005, singel)

Hypnotize (2005)
Hypnotize (2005, singel)
Lonely Day (2006, "Lonely Day EP)
http://www.gitarka.pl/zdjecia/gitarka_poleca/wywiady/system_of_a_down1.jpg


Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem... (Kurt Cobain)

Offline

 

#2 2007-05-05 00:31:14

wrack

Pan Andrzej

4836646
Skąd: N-óW
Zarejestrowany: 2007-05-04
Posty: 138
Punktów :   
WWW

Re: System of a Down

Ta kapela rządzi gitary, wokal cudo, miło słuchać. Wokalista potrafi tak głos zmieniać ze mnie to szokuje.  Muzyka dynamiczna bardzo. soad żądzi!


Podchodzi do mnie koleś i pyta "Co to punk?". Więc ja kopię śmietnik i mowię "To jest punk!"'. On kopie śmietnik i pyta "To jest punk?", a ja odpowiadam "Nie, to jest trendy!"

Offline

 

#3 2007-05-05 09:24:24

Timon

Roman

1027985
Skąd: Róbrege
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 572
Punktów :   
WWW

Re: System of a Down

Zasadniczo to tam jest dwóch wokalistów : Serj i Daron


Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem... (Kurt Cobain)

Offline

 

#4 2007-05-05 13:53:34

wrack

Pan Andrzej

4836646
Skąd: N-óW
Zarejestrowany: 2007-05-04
Posty: 138
Punktów :   
WWW

Re: System of a Down

chodzi mi o serj'a


Podchodzi do mnie koleś i pyta "Co to punk?". Więc ja kopię śmietnik i mowię "To jest punk!"'. On kopie śmietnik i pyta "To jest punk?", a ja odpowiadam "Nie, to jest trendy!"

Offline

 

#5 2007-05-05 14:21:42

Timon

Roman

1027985
Skąd: Róbrege
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 572
Punktów :   
WWW

Re: System of a Down

Na którymś utworze był taki ewidentny damski głos mimo, że śpiewał to jeden z nich...Według mnie jednak Daron ma większe możliwośći jeśli chodzi o zmianę głosu (bo to był jego głos). Dla rozróżnienia : Serj to ten co jak Dżizys wygląda


Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem... (Kurt Cobain)

Offline

 

#6 2007-05-06 21:15:39

++BLAZE++

Pan Błażej

4264830
Skąd: namyslow Siti
Zarejestrowany: 2007-05-03
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: System of a Down

Tentative Polecam


FUCK NAUCZYCIELE! FUCK OFF WSZYSTKIE UCZNIE! I DZIEŃDOBRY PANIE ANDRZEJU FUCK World !!!!!

Offline

 

#7 2007-06-02 08:32:15

Timon

Roman

1027985
Skąd: Róbrege
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 572
Punktów :   
WWW

Re: System of a Down

Noo...spoko jest


Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem... (Kurt Cobain)

Offline

 
Kopyrajt Orajt by Timon in 2007 MADE IN POLAND

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.phone-forum.pun.pl www.metinboty.pun.pl www.granarut-pbd.pun.pl www.naturalmt2.pun.pl www.historia.pun.pl